select language/region

Mobile World Congress 2013  

Spojování generací

 

Objevte nejnovější produkty a služby emporia Telecom, které prostřednictvím lepší komunikace sbližují generace.

 

Na veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně bývá k vidění mnoho zbrusu nových technologií. Většina z nich ale není jednoduchá ani přímočará, a tak může být složité je pochopit. Vždyť kolikrát za vámi rodiče přišli s žádostí o pomoc, když si nevěděli rady s obsluhou moderních přístrojů? Emporia dává všem bez ohledu na věk pocit, že jsou součástí moderní komunikace. Dosahuje toho díky konceptu „jednoduchost především“.

 

Tak chytrý jak je potřeba, tak jednoduchý jak jen to je možné. To byla myšlenka, která předcházela vzniku nejnovějšího telefonu společnosti emporia – emporiaCONNECT.

V úzké spolupráci s Cambridgeskou univerzitou navrhla emporia telefon, který lze používat neuvěřitelně snadno. EmporiaCONNECT je vybavená displejem s vysokým rozlišením a kvalitním fotoaparátem. Doopravdy ale vyčnívá díky způsobu, jakým spolupracuje s chytrými telefony ostatních členů rodiny. Tento unikátní vícegenerační přístup je novou cestou pro rodiny, které chtějí prostřednictvím mobilního telefonu sdílet svoje zážitky s příslušníky starší generace.

 

Zastavte se v Hale 3 u stánku C124 a přesvědčte se, jak může komunikace spojovat generace. Těšíme se na setkání.

 

Více informací

Testujeme SOLIDplus: Vydrží měsíc kompostování? 

Kutilové, zahrádkáři a rybáři mají konečně k dispozici mobil, který vydrží i náročnější zacházení. Nový telefon emporiaSOLIDplus je odolný proti vodě, prachu i nárazu. Kvality přístroje má potvrdit test, který ho na měsíc vystaví nehostinným podmínkám. Telefon je „kompostován“ v květináči. Roste na něm bazalka, všude kolem se prohání žížaly. Nepřetržitě bude vystaven vlhku, špíně a vydatnému zalévání. Test je 24 hodin denně ke zhlédnutí na stránce www.covydrzimobil.cz. Funkčnost telefonu si můžete otestovat zavoláním na číslo 722 539 215.  

Detaily

INFOGRAFIKA: Jak čeští senioři používají své mobily? 

Senioři jsou často vybaveni zcela nevhodnými přístroji. Ale co vlastně od svých telefonů požadují? Jak je používají? A jak by měl vypadat ideální telefon? Podívejte se, co jsme zjistili od účastníků školení Jak na mobil.

Detaily

Více informací

Mobilní senioři

Čeští senioři od mobilu vyžadují snadné ovládání 

Čeští senioři používají nevyhovující telefony. Nejvíce jim vadí malý, špatně čitelný displej, malá tlačítka a krátká výdrž baterie. Každý pátý senior navíc tvrdí, že jeho stávající telefon je příliš tichý a složitý. Přitom právě tohle jsou parametry, které na telefonu považují za nejdůležitější. Senioři chtějí hlavně volat (90 %) a posílat SMS (69 %). Veškeré další funkce je spíše obtěžují. Vyplývá to z průzkumu mezi 235 návštěvníky školení Jak na mobil. Ty ve všech krajských městech pořádala společnost emporia Telecom, světový lídr v segmentu snadno ovladatelných telefonů.

Detaily

Kde si můžu koupit telefon emporia? 

Naše telefony jsou vám čím dál blíž. Kromě prodejen T-Mobile, kde můžete telefon emporiaTALKcomfort získat již od 1 Kč, nás najdete ve všech hypermarketech Globus, v internetovém obchodě mall.cz a v celé řadě nezávislých prodejen.

Detaily

10 tipů, jak přežít léto bez újmy 

Horká léta představují nápor pro organismus nás všech. Jednou z nejrizikovějších skupin, která letní tropy zvládá nejhůře, jsou senioři. I toto léto nás postihly teploty přesahující 30°C, tedy podmínky, které mohou vyvolat závažné zdravotní komplikace. Důležité je osvojit si návyky, které hlavně seniorům umožní užít si pohodové léto a neohrozit své zdraví. Chce to jen trochu disciplíny, plánování a technické zručnosti. Přinášíme vám 10 rad, jak bez újmy přežít tropické teploty.

Detaily

9 tipů, jak vybrat správný telefon 

Starší generace má na své mobilní telefony specifické požadavky. Na rozdíl od zahraničí však čeští senioři stále ve velké míře „dědí" odložené telefony svých dětí a vnoučat. Tyto přístroje využívají velmi neradi nebo vůbec. Přitom právě možnost popovídat si s rodinnými příslušníky a přáteli je pro duševní pohodu seniorů zásadní. Přinášíme 9 tipů pro nákup ideálního přístroje na základě skutečných potřeb českých seniorů,které jsme zjistili během nedávné série školení Jak na mobil.

Detaily

emporia spouští prodej v Hong Kongu 

Podle statistik vlastní každý ze sedmi milionů obyvatel Hong Kongu více než dva mobilní telefony. Jde tak o jeden z nejhustěji penetrovaných trhů na světě. "Přesto je poptávka po našich telefonech velmi vysoká," konstatuje Eveline Pupeter, majitelka a generální ředitelka společnosti emporia Telecom. Ve spolupráci s operátorem SmartOne emporia nedávno uvedla na čínském trhu svůj model emporiaELEGANCEplus. Cílem je získat tržní podíl ve výši 1 procenta.

Detaily

Byli jsme partnerem Mezinárodní konference o stárnutí 

Emporia Telecom byla jedním z partnerů Mezinárodní konferenci o stárnutí IFA 2012, která se koncem května konala v Praze. Letošní konference byla ve znamení hesla „Stárnutí spojuje“. Mezinárodní konference o stárnutí, která se letos konala již po jedenácté, patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu na světě. Konferenci navštívilo více než 700 delegátů z 62 zemí.

Detaily

Ian Hosking: Technologie nesmíme seniorům nutit 

Demografický vývoj evropské populace je neúprosný – evropská populace stárne. S tím se pochopitelně zvyšují náklady na zdravotní a sociální péči, ale také zároveň otevírají nové výzvy pro marketing a design. Kupní síla důchodců i čím dál tím větší tlak na jejich nezávislost se totiž musí logicky odrazit i v produktech a službách, které konzumují. S Ianem Hoskingsem, odborníkem na produkty pro seniory, hovořila v Interview ČT24 z 29. května Daniela Drtinová.

Detaily

Ian Hosking: Je normální, že každý z nás je jiný  

Jenom malý podíl populace považuje technologie za snadné ke každodennímu použití. Většina lidí je z nich frustrovaná či má potíže s jejich používáním. Část lidí je z jejich využití z různých důvodů dokonce úplně vyloučena. Na Mezinárodní konferenci o stárnutí, která se právě koná v Praze, to uvedl Ian Hosking, přední odborník na inkluzivní design z Univerzity v Cambridge. Do Prahy přijel na pozvání společnosti emporia Telecom, která se již více než 20 let věnuje právě vývoji snadno ovladatelných technologií.

Detaily

Čeští senioři se budou učit Jak na mobil  

Jak ovládat svůj mobilní telefon se budou učit čeští senioři v rámci projektu Jak na mobil, který byl dnes zahájen v Praze. Bezplatná školení v průběhu května a června postupně navštíví všechna krajská města. Kurzy vede speciálně vyškolený lektor. Ten na praktických příkladech vysvětluje nejdůležitější funkce mobilních telefonů od psaní krátkých textových zpráv až po plánování termínů v kalendáři.

Detaily

Den Matek: Nejlepším dárkem je pár milých slov 

Co jí udělá největší radost? Chtělo by to něco hezkého nebo raději užitečného? Tyhle otázky si před Dnem matek klade většina lidí. Drahé dárky přitom vůbec nejsou třeba. Maminku, kterou nemůžete vídat často, daleko více potěší prostý telefonát a pár milých slov. Pomůže telefon emporiaELEGANCEplus - elegantní mobil se snadnou obsluhou, který vám umožní zůstat s mámou v kontaktu každý den. Je pohledný a zároveň praktický - nabízí snadno čitelný displej, velkou klávesnici a řadu postranních tlačítek, které usnadňují přístup k funkcím telefonu. Nechybí ani decentní nouzové tlačítko pro krizové situace.

Detaily

Pomáháme manažerům bojovat se stresem  

Odolnost proti vodě, možnost přivolat pomoc kdykoliv a kdekoliv, spolehlivost i po pádu z okna - časově vytížení manažeři mají na své mobilní telefony často zcela specifické požadavky. Na trhu doposud neexistoval přístroj, který by všechny splňoval. Potenciál využila společnost emporia Telecom, tradiční výrobce mobilních telefonů pro seniory. Představila telefon, který moderním manažerům splní všechny sny. Pomáhá bojovat se stresem, umožňuje telefonovat i ve sprše a klidně jej lze použít i v sebeobraně.

Detaily

Jsme nominováni na Global Mobile Award  

Společnost emporia Telecom, přední rakouský výrobce snadno ovladatelných telefonů, získala za svůj telefon emporiaLIFEplus nominaci na Global Mobile Award 2012 v kategorii „Best Feature Phone". Nominace na cenu, která je v mobilním světě obdobou filmového Oskara, je uznáním snahy společnosti zpřístupnit mobilní komunikaci všem. 

Detaily

Mobilní zdravotní péče může ušetřit miliardy 

Až 4,4 miliardy eur (110 miliard korun) ročně lze v celosvětovém měřítku ušetřit zavedením mobilní zdravotní péče, známé také jako mHealth. Ta zároveň uživatelům se zdravotními problémy přináší komfort a bezpečí, čímž výrazně zvyšuje úroveň zdravotní péče. Vyplývá to ze studie amerického výzkumného institutu Juniper Research. Rostoucí důležitost mHealth si uvědomuje rakouská společnost emporia Telecom. Ta nyní uvádí telefon SAFETYpremium, který je určen právě pro poskytování mobilní zdravotní péče.

Detaily

emporiaCONNECT - snadno ovladatelný telefon s výhodami smartphonu 

Dvojice barevných displejů, 3G konektivita a snadné ovládání, kterému porozumí úplně každý. Přesně to a mnohem více nabízí stylové „véčko" emporiaCONNECT, které dnes představila emporia Telecom na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2012 ve španělské Barceloně. EmporiaCONNECT je zakládajícím členem nového segmentu telefonů, které kombinují nejoblíbenější funkce a vlastnosti chytrých telefonů s jednoduchým a pohodlným ovládáním bez nutnosti složitého stahování a instalování dodatečných aplikací.

Detaily

Jak vypadá budoucnost mobilní komunikace? 

Svou novou tvář dnes na nejvýznamnějším veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress 2012 ve španělské Barceloně představila společnost emporia Telecom, přední rakouský výrobce snadno ovladatelných telefonů. Rodinná společnost se mění na významného globálního hráče a technologického lídra, který slaví úspěchy u zákazníků na rozvinutých evropských trzích a nově i na americkém kontinentu. Ambice společnosti emporia Telecom dokazuje trojice mobilních telefonů, které nastiňují budoucnost designu snadno ovladatelných telefonů pro moderní zákazníky.

Detaily

Posilujeme svou přítomnost na českém trhu 

Velká tlačítka, dobře čitelný displej, snadné ovládání. Právě těmito vlastnostmi se vyznačují telefony rakouského výrobce emporia Telecom, který dnes zahájil expanzi na český trh. I čeští zákazníci tak konečně dostanou alternativu ke smarphonům, jimž značná část populace vůbec nerozumí. Už od začátku budou na českém trhu k dispozici čtyři telefony emporia s řadou užitečných funkcí, ze kterých si vybere každý bez ohledu na věk. Značku bude u nás rozvíjet nový oblastní manažer Michael Rabenstein.

Detaily

Pětina lidí smartphonům vůbec nerozumí  

Chytré telefony, které na trhu tvoří stále větší podíl, nemusí vyhovovat všem. Až 20 procent zákazníků je považuje za „extrémně frustrující". Stěžují si zejména na dotykové displeje, které se řadě lidí velice obtížně ovládají. Vyplývá to z průzkumu agentury SSI, který dotazoval více než 4500 lidí v devíti zemích. Tento trend zachytila společnost emporia Telecom, expert na mobilní telefony s jednoduchým ovládáním. Nyní působí již ve 30 zemích a nově své aktivity rozšiřuje také do USA a Latinské Ameriky. 

Detaily

Čelíme výzvám budoucnosti 

Na vídeňské tiskové konferenci představila společnost Emporia nový tým odborníků, kteří jí mají dopomoci k výrazným úspěchům na mezinárodním poli. Nový tým tvoří Dr. Robert Bauer z Univerzity Johanese Keplera v Linci, Prof. John Clarkson, ředitel Výrobního a designového centra Cambridge University a Dr. Boris Nemsic, bývalý výkonný ředitel Austria Telekom.

 

Detaily