HomeContentSlovníček pojmů
select language/region

Slovníček pojmů

Chceme si být jisti, že vše je naprosto jasné a vaše otázky nezůstanou bez odpovědi. Proto jsme sestavili tento slovník, který jednoduchým způsobem vysvětluje hlavní pojmy používané na webové stránce emporia.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

Adaptér 

Adaptér se používá na zapojení mechanických nebo elektrických spotřebičů. Tady působí jako most mezi různými systémy zásuvek a zdrojů používaných v různých zemích. To znamená, že před zapojením nabíječky emporia do zdroje energie je třeba nejprve zasunout do zásuvky adaptér.

Akumulátor  

Akumulátor je dobíjecí baterie, která uchovává elektrickou energii. V případě mobilních telefonů mohou uživatelé dobíjet baterii zapojením nabíjecího kabelu do elektrického zdroje a druhého konce nabíječky do mobilního telefonu.

Bluetooth 

Bluetooth je bezdrátová technologie určená pro bezplatnou výměnu dat na krátké vzdálenosti mezi přístroji, jako například mezi mobilem a sluchátky. Protože telefonování při řízení auta je povolené pouze za použití systému hands-free, Bluetooth poskytuje dokonalý způsob propojení sluchátek a mobilu.

 

Bluetooth sluchátka s mikrofonem 

Jde o sluchátka kombinovaná s mikrofonem. Sluchátka s mikrofonem vybavená funkcí Bluetooth poskytují bezdrátové spojení s kompatibilním mobilním telefonem. Například umožňuje přístup k audio kanálu a regulování hlasitosti prostřednictvím dodatečných datových kanálů. Technologie Bluetooth je obzvlášt užitečná v autě, když používání mobilního telefonu není po dobu řízení povoleno a hovory je možné uskutečňovat jen s použitím hands-free sluchátek.

 

Cestovní nabíječka 

Cestovní nabíječka je automatický adaptér pro zásuvky s napětím 220 - 230 voltů, který umožňuje nabíjení vašeho telefonu kdekoliv na vašich cestách.

FM rádio  

FM znamená "frekvenční modulace” a týká se vysílací technologie, která používá modulaci frekvence na poskytování zvuku prostředníctvím rádia. Mobilní telefon s FM rádiem vám umožní napojit se na rádio s mluveným slovem nebo hudební rádio. Telefony emporia s FM rádiem mají zabudovanou anténu, takže můžete poslouchat rádio bez sluchátek.

 

Funkce hands-free 

S funkcí hands-free můžete vytáčet, brát hovory a telefonovat bez zdvihnutí nebo držení mobilního telefonu u ucha. Takto můžete telefonovat při řízení nebo vykonávání činnosti vyžadující obě ruce.

 

Funkce nouzového volání emporia 

Podle německé nadace na testování výrobků Stiftung Warentest je funkce nouzového volání emporia obzvlášt důmyslná a užitečná. Po stlačení nouzového tlačítka emporia na dobu tří sekund telefon automaticky kontaktuje pět za sebou přednastavených čísel - partnera, člena rodiny, souseda, lékaře nebo záchrannou službu. Toto zabezpečí, že nouzové volání najde pomoc a neskončí na záznamníku nebo ve schránce.

 

Hlasitost telefonu 

Hlasitost vašeho telefonu je možné nastavit individuálně. Můžete se rozhodnout, jaká hlasitost je pro vás nejvhodnější při telefonování a poslouchání druhé strany na opačném konci linky. Hlasitost telefonu na mobilních telefonech emporia je možné nastavit na “velmi, velmi hlasité”, abyste vše slyšeli i bez naslouchátka.

 

Kalkulačka 

Zabudovaná kalkulačka je vhodná na řešení jednoduchých matematických problémů, jako je spočítání vašeho účtu za nákup nebo vypočítání procentuální slevy.

Klasický telefon 

Klasický telefon je běžný mobil, který neobsahuje žádné vyklápěci, rotující nebo vysouvací mechanismy.

Klávesnice 

Klávesnice představuje tlačítka na mobilním telefonu. Telefony emporia mají velká tlačítka s jasně identifikovatelným bodem stlačení, což používání telefonu usnadňuje.

LED světlo 

Zabudované světlo LED je praktickou pomůckou. Zůstává rozsvíceno po dobu stlačení tlačítka na boku krytu. Jde o výhodu, protože světlo nemůže náhodně zapříčinit vybití baterie. Kromě toho světlo na modelu emporiaELEGANCE jasně bliká při přijímaných hovorech. Kromě upozornění vibrováním jde o užitečnou funkci pro občany s poruchou sluchu.

Magnetické zavírání 

Některá pouzdra a obaly vysoké kvality pro mobilní telefony emporia mají tiché magnetické zavírání, které zajistí bezpečí pro váš telefon.

Mikrofon 

Do mikrofonu mluvíte, pokud hovoříte s volanou osobou. Je umístěn ve spodní části mobilního telefonu.

Mil-STD-810F 

Standard Mil-STD-810F byl definován armádou USA a je nejběžnejším mezinárodním standardem používaným na certifikaci výrobků, jejichž funkce byly testovány v nepříznivých podmínkách, jako šokové testy atd. Tento standard zaručuje nejvyšší odolnost a spolehlivost zařízení.

Nabídka 

Nabídka je hlavní oblast ovládání na vašem mobilním telefonu. V nabídce používáte navigační tlačítka na výběr funkcí a nastavení.

Nabíjecí kabel 

Nabíjecí kabel má jinou koncovku na každém konci a připojuje mobilní telefon k výstupu elektrického proudu za účelem opětovného nabití baterie telefonu.

Nabíjecí základna 

Též známá jako nabíjecí stanice. Nabíjecí základna poskytuje vhodný způsob nabíjení vašeho mobilního telefonu. Když umístíte telefon do jeho základny, automaticky se nabije a je vždy připravený na používání. Mobilní telefon stojí v základně ve svislé pozici, takže je jasně viditelný a má u vás doma vyčleněné místo přesně jako pevná linka. Nabíjecí základny emporia poskytují nejvyšší pohodlí, protože můžete využít funkci hands-free k uskutečnění hovorů po dobu nabíjení telefonu. Nabíjecí základna může být upevněná i na stěně.

Navigační tlačítko 

Navigační tlačítko se používá na změnu voleb vybraných v nabídce a na výběr preferovaného nastavení či funkce.

Nouzová čísla (osobní) 

Můžete se rozhodnout, která jednotlivá čísla by měla být uložena pro účely funkce nouzového volání emporia. Při stlačení nouzového tlačítka se automaticky vytáčí těchto pět nouzových čísel. Mezi nouzovými čísly by mohlo být číslo vašeho partnera, člena rodiny, vašeho souseda, lékaře anebo záchranných služeb. V případě neúspěšného dovolání se na kterékoliv z těchto čísel bude vytočeno nouzové telefonní číslo "112”.

Nouzové tlačítko 

Červené nouzové tlačítko je obzvlášt velké a umístěno vzadu na několika modelech emporia. V případe nouze je ho možné stlačit přímo. Když stlačíte nouzové tlačítko po dobu tří vteřin, telefon automaticky zavolá až na pětpřednastavených čísel za sebou. Tento postup zabezpečí, že nouzové volání bude spojeno a neskončí v záznamníku nebo ve schránce.

Předplacená karta 

Předplacenou kartu, známou i jako "předplacenka", můžete používat na telefonování bez vázanosti na smlouvu, tedy bez toho, abyste museli platit měsíční poplatek nebo minimální paušální poplatek. Jednoduše si doplňte kredit do vašeho telefonu a telefonujte, dokud vám kredit nedojde.

Původní nastavení 

Původní nastavení na vašem mobilním telefonu je takové, s jakým váš telefon vyšel z továrny. Pokud chcete změnit vaše nastavení na původní, běžte do nabídky a zvolte Nastavení (Settings – Reset – Resetovat vše (Reset All) a potom zvolte Ano

(Yes).

Pamět 

Čím větší je paměť mobilního telefonu, tím víc telefonních čísel a adres máte v rukou.

Poskytovatel sítě 

Poskytovatel sítě je poskytovatel mobilní komunikační sítě. Mezi známé poskytovatele patří Vodafone, T-Mobile nebo Telefónica O2.

Reproduktor (kompatibilní s naslouchacím přístrojem)  

Reproduktor je umístěn na vrchní části mobilního telefonu. Můžete ho používat na poslech hovoru. Mobilní telefony emporia jsou kompatibilní s naslouchacími pomůckami, takže nezpůsobují jakoukoliv interferenci při používání naslouchacích pomůcek.

Rychlá nabíječka do auta 

Rychlá nabíječka do auta umožňuje nabití mobilního telefonu jednoduše v autě jejím připojením do zapalovače cigaret a zásuvky ve vašem telefonu.

Senior skauti  

Senior skauti jsou konzultanti, kteří byli speciálně vyškoleni společností emporia a jsou odborníky v oblasti mobilní komunikace pro generaci nad 50 let. Tyto své znalosti podávají dále ve formě odpovědí na otázky a poskytování informací na prodejních veletrzích a výstavách nebo vybraných prodejních místech.

Signály (vizuální)  

Kromě akustických a hmatových (vibračních) signálů poskytují mobilní telefony emporia i vizuální signály jasným osvětlením, například při přijímaných hovorech.

SIM karta  

Identifikační karta uživatele (SIM karta) musí byt vložena do mobilního telefonu dříve, než získáte přístup k síti jednotlivého poskytovatele sítě. SIM kartu získáte buď podepsáním smlouvy nebo zakoupením předplacené karty.

Služba 

Kontaktuje službu emporia vždy, když máte jakékoliv otázky ohledně našich produktů nebo naší společnosti.

SMS 

Používáním služby krátkých zpráv (SMS) můžete posílat textové zprávy až do 160 znaků z vašeho telefonu. Pohodlné pro zasílání narozeninových gratulací nebo upřesnění místa setkání.

Spona 

Emporia nabízí několik úchytek na mobilní telefon se sponou na připevnění ke kolu, opasku nebo palubní desce, což poskytne zvýšenou bezpečnost a rychlý přístup k vašemu telefonu.

 

Telefonní seznam 

Telefonní čísla si je možné uložit do telefonního seznamu. Pokud chcete zavolat jednomu z vašich kontaktů, jednoduše běžte do telefonního seznamu a zvolte číslo, které chcete volat.

Tlačítka (extra velká)  

Mobilní telefony emporia mají extra velká tlačítka s jasně identifikovatelnými body stisknutí, což ulehčuje používání telefonu.

Top 10 - 10 nejdůležitejších čísel  

Na začátek telefonního seznamu si můžete umístit vašich 10 nejdůležitějších kontaktů bez ohledu na jejich abecední pořadí.

Top 5 - 5 nejdůležitějších čísel  

Na začátek telefonního seznamu si můžete umístit vašich 5 nejdůležitějších kontaktů bez ohledu na jeich abecední pořadí. Takto k nim budete mít okamžitý přístup.

Upomínka a budík 

Jestli nechcete zapomenout na důležitou událost, jako například narozeniny nebo schůzku, můžete použít užitečnou funkci upomínek va vašem telefonu. Jednoduše zadejte konkrétní datum a čas a mobilní telefon vás v daný den upozorní tónem. Funkce budík funguje stejným způsobem: nastavte požadovaný čas buzení a mobilní telefon vás v daný čas upozorní výstražným tónem.

 

Velikost písma (nastavitelná)  

Velikost písma na displeji je možné přizpůsobit pro optimální čitelnost.

Vibrace 

Extra silná vibrace diskrétně signalizuje příchozí hovor. Díky tomu nikdy nepřehlédnete hovor v hlučném prostředí, nebo když máte ztišené vyzvánění. Můžete si aktivovat tón vyzvánění spolu s funkcí vibrace, nebo jen používat samotnou funkci vibrace. Je vhodná také pro osoby s poruchou sluchu.

Vyklápěcí telefon 

Mobilní telefon ve vyklápěcím stylu má pant, který ho rozděluje na dvě části. Telefon se otevírá jako mušle, což ho činí kompaktnějším a poskytuje mu ochranu. Telefon emporiaTIME má křídlo, které překrývá klávesnici, a tak je po dobu nošení vždy chráněn.

Vysouvací telefon 

U vysouvacích telefonů se vrchní část mobilního telefonu vysouvá, aby se odkryla klávesnice pod ní. Telefon emporiaLIFEplus je vysouvací a 80 % jeho funkcí je přístupných, i když je telefon zavřený. Tento kompaktní styl telefonu nabízí velmi velký displej v rámci dostupného prostoru.

Vyzváněcí tóny (polyfonické)  

Polyfonická vyzvánění jsou tvořena několika tóny, takže jsou jako skutečné melodie. Uživatelé si můžou vybrat ze širokého spektra jednotlivých tónů vyzvánění, aby dali svému telefonu osobitý ráz.

Zavírání na suchý zip 

Elegantní kožené pouzdro na váš mobilní telefon se může pochlubit praktickým zavíráním na suchý zip. Pouzdro chrání váš telefon před poškrábáním či poškozením, a přitom se velmi jednoduše otvírá a zavírá.

Zobrazení identifikace linky volajícího (CLIP) 

Vaše telefonní číslo nebo ID volajícího je automaticky zobrazováno na každé vytáčené lince, pokud cílový telefon tuto funkci podporuje. V případě, že si nepřejete zobrazení vašeho ID volajícího, můžete omezit zobrazení ID zvolením možnosti CLIR v nabídce Nastavení (Settings).